Video playeri

Quake

HWG OC Team
Zanima me sto koristite i sto biste preporucili za gledanje filmova, serija i sl?

Naime koristim BSPlayer i doslovno je savrsen jer nudi i skidanje titlova (inace gledam sve s engleskim titlovima jer mi tako najvise odgovara), ali problem je u tome sto ukoliko par puta ubrzam video (s desnom tipkom), zna se srusiti tako da ga moram preko servisa iskljuciti ili ugasiti racunalo.

Zanima me alternativa njemu? Po mogucnosti da ima sposobnost pristupa online bazi titlova i naravno skidanje doticnih

Bullet

HWG OC Team
MPC je ok al koliko znam nema opciju kao BS da skida titlove (osim možda uz neki plugin)
Osobno koristim XBMC/KMPlayer za pogledat koji film iako sam do sada bio MPC user.

Neznam koji player po defaultu ima ono što BS ima sa titlovima al mislim da se i u XBMCu i u KMPu može sredit u opcijama.

Razer

HWG OC Team
BSplayer je bio kralj u eri divx filmova, dok je još bio malen, nekomercijalan i jednostavan program za korištenje. Sada ima mnoštvo alternativa, a za player s automatskom pretragom titlova, pogledaj SPlayer i MPC (dolazi s opcijom po defaultu: File -> Subtitle database -> Download).

Još jedna od popularnih opcija, i odlika modernih playera je i hardverska akceleracija za koju se treba pošteno namučiti da se napravi u BSPlayeru dok je u ovim ostalima ona omogućena po defaultu ili ju se može omogućiti jednim klikom miša.

Osobno koristim KMplayer, u kombinaciji s MPC-HC, već dulje vremena i nemam problema, tako da svakako preporučam bilo koji od ta dva :cheers:

Last edited:

Gliga79

Member
Koristim KM Player.
U zadnje vreme tj. novije verzije hoce da zezaju. Ja imam jednu koju koristim dugo i radi mi perfektno na w7/64.
Podesim titlove i uzivam u slici. Jednostavno po meni daje najlepsu sliku Blu ray ripova(MKV). Pored njega koristim i VLC, ali nije to to.
Ni jedan programcic nema sliku kao KM, po meni.
Jedno vreme ga umalo nisam izbacio. Pravio mi je bas problem, a koliko vidim i u zadnje vreme ljudi se zale. Pojavila se alternativa PotPlayer.
To je ista firma i isti program samo sa drugim nazivom. Kazu da radi odlicno i da je slika identicna kao na KM-u.

Nema mogucnost pronalazenja prevoda.

Zanima me sto koristite i sto biste preporucili za gledanje filmova, serija i sl?

Naime koristim BSPlayer i doslovno je savrsen jer nudi i skidanje titlova (inace gledam sve s engleskim titlovima jer mi tako najvise odgovara), ali problem je u tome sto ukoliko par puta ubrzam video (s desnom tipkom), zna se srusiti tako da ga moram preko servisa iskljuciti ili ugasiti racunalo.

Zanima me alternativa njemu? Po mogucnosti da ima sposobnost pristupa online bazi titlova i naravno skidanje doticnih

Spacemaster

HWG OC Team
Ja imam problem sa navikama :) i pored dosta programa koji su bolji ja koristim MV2. :)

vava

HWG OC Team
bsplayer za dvix
splash player za hd materijal.

splash mi daje nekako najbolju ostrinu za hd filmove.

ja sam preso sa mpc-hc na bsplayer samo zbog titlova jer za neke filmove tipa "u kini jedu pse" nisam mogo nac titlove da valjaju dok bsplayer ih je naso odma.
inace slazem se s razerom da je bsplayer prije bio puno rasireniji dok ga nisu slovenci sjebali :p

Razer

HWG OC Team
Nakon godina KMPlayera, bilo je vrijeme da se oprostim od njega. Ljudima koji su preuzeli development ovog programa su očito na prvom mjestu pare, pa su ga nakrcali reklamama i ostalim sumnjivim dodacima. Zadnja funkcionalna verzija je 3.6.0.87, ovo sve iza je u totalnoj banani.

Kako mi je to bio primarni player, a navika čini svoje, odlučio sam se na veoma sličnu alternativu Daum PotPlayer. Ovaj player je inače napravio isti čovjek koji je započeo sa razvojem KMPlayera. Tako da, za sve oni koji traže dobar player s morem mogućnosti, preporučam upravo ovog. Koristim ga već jedno 3-4 mjeseca i nakon nekih podešenja, kako u vidu opcija, pa tako i u vidu hotkeyeva na koje sam naviknuo u KMP-u, mogu reći da sam prezadovoljan.

Quake

HWG OC Team
Odlicno! Danas sam pop. s njihovim dosadnim reklamama (iako sam ih iskljucio, znaju se upaliti s vremena na vrijeme), tako da cu sigurno isprobati taj DPP