Super Pi tweakovi

Bullet

HWG OC Team
superpi-66585.jpeg

Download

Super Pi is a program that calculates pi to a specified number of digits after the decimal point up to a maximum of 32 million. The Gauss-Legendre algorithm which is a windows version of a program used by Yasumasa Kanada in 1995 to compute Pi to 232 digits.
Sad onaj bitniji dio:

Tweaks

Vidim da podosta ljudi ovdje ulazi u svijet Super Pi aplikacije i potražuju ili neznaju osnovne a i one sitnije ali ništa manje bitne tvikove. Pa eto, prije pola godine (ili više) sam napisao par tipova pa da podijelim to i ovdje. Nijedan tweak nije moj, naravno, ali sam ih puno i dugo tražio, skupljao, testirao i složio najprije sam sebi ono što je koristilo i za što ljudi tvrde da koristi za poboljšanje super pi rezultata. Da ne duljim puno...

OS tweakovi za Super Pi :

• Za 32M najbolje korisiti Windows Server 2003 u protivnom se koristi XP sa zelenom temom i bez background slike kao što je slučaj i za 1M. *
  • U start menu postavkama ostaviti ukljuèeno samo "Lock the taskbar" , "Keep the taskbar..." , "Show the clock" te postaviti Classic start menu.
  • Micanje language bara

Display properties
  • Micanje svih nepotrebnih ikona sa desktopa
  • Micanje screen savera, hibernacije te gašenja monitora nakon određenog vremena
  • Micanje svih efekata
  • Postavljanje 16 bitnih boja

System properties
  • Micanje svih vizualnih efekata osim "Use visual styles on windows and buttons" ukoliko koristite XP sa zelenom temom
  • Paging file postaviti na 0 za 1M dok za 32M poželjnjije 512/512
  • Micanje Error Reportinga
  • Gašenje Automatic Updatea te System Restorea

Registry

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management]
  • Large system cache = 1 *
  • Disable Paging Executive = 1 *
  • Clear Page File At Shutdown = 1

Servisi
  • Isključivanje svih procesa osim Event Log , COM+ Event System , Remote Produce Call (RPC) Locator i Remote Produce Call (RPC) koji su neophodni za normalno bootanje windowsa odnosno uđite u msconfig, postavite na Diagnotic mod i uključite ove servise *

Task Manager
  • Isključivanje explorer i userinit servisa *
  • Real time priority *
  • CPU1 Affinity *

Tweakovi direktno vezani za 1M :

• Ramdisk, najbolji i najednostavniji mi se pokazao ERAM
  • Maxmem = 104
  • Minimaze prozora Super Pi-a u donji desni kut da se jedva vidi te pokretanje istoga pomoću tipkovnice (Alt+C)
  • Izvrtiti Super Pi 1M dva puta za redom ili 16k par puta dok ne dobijete najbolji 16k score *

Tweakovi direktno vezani za 32M :

• Može se (ali i nije neka dobit) koristiti ERAM
  • Maxmem = 600 (~620)
  • Copy Wazza i/ili CDT (hvala Monteboyu što je svijetu olakšao postupak i shvaćanje istoga) *
  • msconfig -> system.ini , pod [386enh] dodati "ConservativeSwapfileUsage=1"
  • task manager servis postaviti na low priority zatim ga smanjiti (minimaze) u kut
  • Izvrtiti 16k dok se nedobije najbolji 16k score prije pokretanja 32M *

* = tipovi kojima bi trebali posvetit posebnu pažnju odnosno koji su nešto više bitni od ostalih.

E sad, kad je u pitanju operativni sustav tu bi rekao još par riječi. Kao što sam prije rekao, za 32M se boljim pokazao W2K3 no nebudite u zabludi XP SP3 nije ništa lošiji (razlika između dobrog W2K3 i XP SP3 bi trebala bit oko 1-3sec). Naravno, bilo bi poželjno da se za potrebe benchanja srežu Windowsi sa nLite programom. Ja sam također davnih dana napravio na brzinu jedan svoj koji se kasnije pokazao izvrstan za 32M te jako dobar za 1M. PM je otvoren za pitanja za taj W2K3. Da nebi bilo da napamet i bezveze baljezgam, dotični operativni sustav je testirao ceemic, redratamd te na kraju krajeva tapakah.

Toliko od mene za sada. Pitanja, prijedlozi i dopune jako dobro došle.

:plane:

Last edited:

Bullet

HWG OC Team
Ovisno o setupu, platformi itd. stoga, jel te zanima konkretno za tvoj setup ili općenito?
Raspon je od nekoliko desetaka sekundi pa do par minuta.

Spacemaster

HWG OC Team
Lepo odrađeno, nego koja su ti iskustvra vezana za vazu, sa koje na koju particiju bacaš vazu, koje veličine su ti fajlovi, kolika ti je vaza, koja su ti iskustva vezana za čekanje posle odrađene vaze itd :) ?

Bullet

HWG OC Team
Vazu i nisam baš previše testirao al ono što jesam mi je donijelo veliku razliku u scoreu na am2+ setupu.

Fajl od ~1.7GB -> C: -> D: -> C:
Nisam ga radio sa OCX alatom nego ručno tako da sam čekanje određivao po task manageru. Mogu samo reći da je poboljšanje bilo nekih 20sec u što ni ja sam nisam mogao vjerovat :D

skydec

HWG OC Team
Meni je za SuperPi nekak najbolji XP SP2, ali je jako loš za wPrime.
Kaj se tiće vaze s njom na s478 u spi1m skidam sa 60sec na 50sec.
Al opet vaza ne koristi nikaj za HT procesore ili za s462 amdje.

Bullet

HWG OC Team
Za wPrime se koristi Vista ili W7 ;)
Pokušaj se igrat sa lajtanjem w2k3 i sp3 pa javi jel i dalje sp2 bolji :D

timmy

Member
Bullet aj pojasni ljudima neke stvari npr: u registryu, kako netko ko nije nikad to radio moze nac točno taj key i sl. stvari.

Bullet

HWG OC Team
Bullet aj pojasni ljudima neke stvari npr: u registryu, kako netko ko nije nikad to radio moze nac točno taj key i sl. stvari.

Budem sutra napisao onda sve detaljno.

Last edited by a moderator:

dinos22

Team.AU
Meni nije jasno samo kakve veze ovo ima
ma nemam nikakve osim sto kad uradis 16k na pocetku "ocistis" prijasnji test u folderu/pogotovo ako je prijasnji bio crash. neki cas brisu file-ove ali ja nisam potrebe za tim vidio bar sto se tice 32M kalkulacija

moram vam svim reci da superpi nije toliko tajnovit niti misterija

danas nema nekih velikih tajni i sa ovim informacijama postoji mogucnost da svako bude efikasan kao W.R. bencher-i ako ne i bolji

eto ja nemam nista dodati sto se tvikova tice. Sad samo prostaje da upoznate sam sistem jako dobro i da znate granice odlicno and mogucnosti componenti i kako se te komponente ponasaju na -110C npr.

ima to toga jos dosta kod samom sistema ali svaki je sistem drugaciji tako da tu treba dosta vremena i vjezbe :cheers:

Quake

HWG OC Team
Jel koristite bas sve tokom bencha? Koji su vam recimo obavezni, a koje tu i tamo koristite?

I takoder me zanima diagnostic mode, cuo sam da ga i nije preporucljivo koristiti? A i koliko sam vidio, nisam dobivao dobre rezultate, osim kada nisam koristio svoje nlitane winse...

Last edited:

Bullet

HWG OC Team
Nego necemo o tome, bolje o tvikovima... Jel koristite bas sve tokom bencha? Koji su vam recimo obavezni, a koje tu i tamo koristite?

Ovisi na što idem. Ako mi je 2D prioritet onda sve, a većinom jest. Obavezni? priority, affinity i explorer uz uvjet da su nepotrebni servisi već ugašeni. Za 32M LCS=1 također pod obavezno.

I takoder me zanima diagnostic mode, cuo sam da ga i nije preporucljivo koristiti? A i koliko sam vidio, nisam dobivao dobre rezultate, osim kada nisam koristio svoje nlitane winse...

Koristim diagnostic mod ponekad al uključim obavezne servise da nebi trebao čekat cijelu vječnost da se winsi podignu. S njim ili bez njega, iskreno, razliku nisam primjetio al eto, reda radi.

Last edited by a moderator:

Bishop

Member
Odlično napisano, ali pošto sam ja nov u svemu ovome ipak čekam detaljnija uputstva o tweakovanju:thumbup1:

Bullet

HWG OC Team
Dodana putanja za registry i izbrisana tri nepotrebne registry promjene.
Osim onih registry "tvikova" dodao bi još neke tipove za brže bootanje i gašenje sistema.

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\desktop]

• AutoEndTasks = 1
  • HungAppTimeout = 5000
  • MenuShowDelay = 400
  • WaitToKillAppTimeout = 4000
  • WaitToKillServiceTimeout = 4000

Bullet

HWG OC Team
Odlično napisano, ali pošto sam ja nov u svemu ovome ipak čekam detaljnija uputstva o tweakovanju:thumbup1:

Hvala i samo polako. Naučit ćeš sve samo nek se malo uhodaš u sami operativni sustav i super pi aplikaciju. Stvarno bi izgubilo svaki smisao da sad objašnjavam kako doći do svega ovdje.