Sandy Bridge OC Thread

Bullet

HWG OC Team
Nema temperatura veze s tim. Jos je sandy dosta hladniji od lynfielda. Vjerovatno opet zbog pritiska coolera na ne simetricno postavljen socket (poklopac).

Quake

HWG OC Team
Ne mora biti... Moze biti bas sto je Milentije rekao, preveliko opterecenje uz koje dolazi zagrijavanje i ode pin... Posto je ovo već drugi put da se isto ponavlja, rekao bih da tu poklopac nema veze s tim

Bullet

HWG OC Team
Pa nisam ni rekao da je poklopac krivac nego pritisak coolera. Dogodilo mi se isto,znam o cemu pricam. Naravno, nemora znaciti da je jedini razlog tome.

Quake

HWG OC Team
Hm, ne znam. Treba vidjeti nastavak ove price, jer prelaskom na LOTES sockete su mnogi rijesili doticne probleme. Ja primjerice na H55N imam cooler koji je pricvrscen sarafima radi boljeg kontakta i mnogu reci da je solidno stegnuto i ni p od problema nema :/

E sada, ako budem imao sa Sandyem takvih problema, treba Intelu to baciti u glavu kad su smotani :D

Milentije

HWG OC Team
Po ovim slikama mi se cini da je ipak temperatura u pitanju. Pogledajte kako izgledaju pinovi na tim mjestima, skroz su pocrnili i promjenili boju, bas kao i kada se metal zagrijava na visoke temperature. Ne kazem da je to problem, ali meni se tako cini. Trebalo bi pogledati i CPU padove kakvi su na mjestima tih pinova.

Lewis

Member
Da izgleda kao da je pregrijano/spaljeno (kaljeno :)) ali nadam se da to nije slucaj jer to je stvarno koma. Mislim sami ti socketi sa "iglicama" na plocama su vec dovoljno loshi/problem nego kad su bili na CPU. Ako nisu u stanju to rjesit boljim materijalima onda nek naprave neki automatski shutdown na XX°C da sprijece spaljivanje socketa.

Milentije

HWG OC Team
Za to pregrijavanje već ima "Temperature threshold". Nisam posebno obraćao pažnju na ovaj problem ali mislim da poslije ovoga CPU ipak ostaje živ, samo se socket razvali. To mi ne ide u glavu. Kad bolje razmisliš ovi pinovi dođu k'o osigurači, popucaju od struje...

Last edited:

Lewis

Member
Pa iskreno ja bi radije da mi CPU otkaze nego ploca ako vec mogu birat :D.

Mozda zato sto sam cekao 34 dana na reklamaciju Asus ploce/socketa i na kraju morao "doplatit" za "popravak" tj. dali mi drugu sa ispravnim socketom :(.

skeyo

Member
Evo par slichica
51ghz.jpg

superpi7317.jpg

1202011194624.jpg

Quake

HWG OC Team
Desni klik na misu view image :) to sam i ja naucio prije koji dan :D

Inace ide lijepo procesor, dobar primjerak :)

Spacemaster

HWG OC Team
Hvala Filipe. A koja je ovo memorija?
Igrao sam se poslednje dve večeri sa Domintarom 2000 CL i neće preko 2150MHz na ovoj ploči, sa MSI GD65 neće preko 1920MHz probao i sa Kingstone 2300 :(
Danas ću probati neke P8P67 pa javljam utiske. Imam loš primerak 2600K neće preko 4800MHz za CPU tu udara u zid ma šta god mu radijo. :(

Quake

HWG OC Team
UD7 ima problema pri postizanju visokih taktova memorija :/ to su vec mnogi prijavljivali. Tocnije s nekom memorijom bez ikakvih problema ide i vise, dok s drugom nema sanse na istim ili jos s vise voltaze

Spacemaster

HWG OC Team
El te ne mrzi da mi iskopaš te linkove (teme) gde su to ljudi prijavljivali?

Quake

HWG OC Team
Pogledaj malo cime se covjek bavi pa ces vidjeti da mu je to posao :)

Definitivno novi shamino

Spacemaster

HWG OC Team
Stvarno sma se smorio na kraju, došao sam do dela gde asus ima bolju naponsku i tu sam stao...

Napisao čovek knjigu.

skeyo

Member
Mislim da moj proc moze da ide negde oko 5.7 probacu neki cpuz screen i neki Pi 1m da uzmem par bodova na hwbotu. Mozda ovaj vikend budem uhvatio vremena malo dase igram. Ja imam Corasair dominator GT 2x4Gb cl9 @ 2000 al rade lepo na CL10 na 2133 probacu da smanjim tajminge jer nisam ni probao da se igram sa njima.