i5 4670k + Asus Maximus VII Hero + AIO OC

D

DzidzuMidzu

Guest
Pre svega pozdrav svima o/
hvala @‎Perica_barii za poziv :)

U ovoj temi bih zeleo da Vas zamolim za pomoc oko OC, nov sam u svemu ovome pa vas molim da mi ne zamerite ako budem ponekad koristio pogresnu terminologiju ili ako vas ne budem ponekad razumeo sta mi govorite :p

Moja konfiguracije izgleda ovako:

Procesor: INTEL i5 4670k
MOBO : Asus Maximus VII Hero
HDD : INTEL SSD 330 128gb + 1TB Seagate (u planu imam da uzmem jos jedan SSD)
RAM : Kingston HYPER X BEAST (KHX24C11T3K2/8X)
GPU : trenutno je prastara MSI GT 640, za koji dan uzimam ASUS ROG STRIKER-GTX760-P-4GD5 ili GTX 970 4GB GDDR5 , videcu jos od budzeta sta i kako. ----> mali update: porucena i u subotu stize ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 :)
PS : CM V 650 s
HLADJENJE : NZXT Kraken X61
KUCISTE : NZXT H440

Zamolio bih vas da mi pomognete oko OC-a sta i kako, komp kao sto i predpostavljate ce mahom sluziti za igranje, stoga mi treba neki stabilan 24/7 OC
Moja zelja je da to bude negde oko 4.5-4.6 GHZ, naravno da su zelje i mogucnosti dve razlicite stvari :)

Obzirom da sam nov u ovome, trebala bi mi objasnjena step-by-step.
Gledao sam razne tutoriale i video prezentacije na YT o tome sta i kako ali se nisam usudio nista da cackam dok se konkretno ne posavetujem sa ljudima koji se bave ovime svaki dan, jer ko moze imati vise iskustva od vas :)

To bi bilo to od mene za pocetak, ocekujem vasu pomoc :)
Hvala unapred.

Last edited:

Perica_barii

HWG OC Team
Nazalost od obaveza nisam stizao da odgovorim ranije ali ako nije kasno evo sada da pokusamo da poteramo taj procesor malo....

Ploca nije bas nesto ali za klokovanje na vazduhu/vodi moze posluziti. Koliko ce procesor ici zavisi od toga kakav je primerak, pa za pocetak da odredimo kakav je pimerak.
Fiksiras input voltazu na 1.9v i postavis cpu voltazu na recimo 1.3v i ukljucis level1 LLC ( load line calibration) i memoriju ostavis na default i uncore ( cash ) frekvencu i voltazu isto. Probas na koliko hoce da butuje i udje u windows procesor ( znaci krenes od nekih 4.2ghz pa ides po jedan multi gore iz biosa svaki put kada prethodno udje do kada ne zakuca) kada to odradis izvesti ovde sa screen-om cpuz i voltazama.