Search results

1. zajebani

MSI TwinFrozerII GTX570 SLI vs Single vs OC, iskustvo prosecnog korisnika :P

Pozdrav drugari :) @Magarac 570 je bas tu gde sam i napisao da jeste, nekih -10% na istom kloku u odnosu na 580. Statistika u specifikacijama nista ne znaci kada je realno stanje lako utvrditi sa par testova. Subjektivni utisak da 580 bolje radi od onoga sto brojke jasno pokazujeu je ipak samo...
  2. zajebani

MSI TwinFrozerII GTX570 SLI vs Single vs OC, iskustvo prosecnog korisnika :P

Malo detalja i zapazanja vezanih za MSI TwinFrozerII GTX 570 SLI Mmmmm:D Referentni PCB na koji je "naklemljeno" TwinFrozerII hladjenje, znaci nista od nekog MSI resenja pcb-a itd, sto uopste nije minus. Jedna karta u sistemu je necujna pri radu a maksimalni 24/7 oc je 940/1200mhz sa 1.100v...
  3. zajebani

NVIDIA GTX5XX diskusija

Crysis pokazuje istu razliku pri max 24/7 klokovima kao i vantage, 17-18% u korist GTX460 setupa :) Sa malom razlikom sto je GTX460 setup primetno tisi i hladniji pri ovim klokovima. Treba pomenuti da je jedna od karti PCI-e x8 sto negativno utice na perfomanse celog setup-a, ok -3%. Kada se...
  4. zajebani

NVIDIA GTX5XX diskusija

24/7 GPU klok bez dizanja napona :) Kasnije cu probati i memoriju. Po ovome sto se moze videti u crysis-u GTX460 Sli blago klokovane u odnosu na default vrednosti brze su od jedne GTX 580 klokovane bez dizanja napona za nekih 17%. Klok je inace defaultni klok za ASUS DC top model. GTX 580...
  5. zajebani

6850 vs 460 1gb da vidimo sta kaze ;) OC dometi i performanse :)

A sada malo porednjena kako karta skalira pri max upotrebljivim klokovima u odnosu na default :) Na slici se vidi sve sto je bitno. Koriscen je vantage test sa neuobicajnim podesavanjima i CrysisW. AA i AF su namerno izostavljeni i bice izostavljeni u ostalih par igara koje budem koristio za...
  6. zajebani

Karta je stabilna na 1000/1130mhz. Na tom kloku pri maksimalnom naponu sa predefinisanim vrednostima za obrtaj venta na karti dobro se drzi kada su temeperature u pitanju. Vent je setovan tako da ne prelazi 50% do temperature od 80c. Sama karta pored onoga sto se moze videti kroz softver je...
  7. zajebani

Zdravo drugari :) Pa da pocnemo... Krajnje je vreme bilo da se malo poigram sa 6xxx serijom :) Prvi utisci su pozitivni, sto moze da se vidi na slici. Pre svega vezano za nivo buke pri maksimalno odvrnutom naponu. NEMA BUKE! karta je necujna:) Radi se o 6850 Sapphire. Dalje sledi trazenje max...
  8. zajebani

GOOC 2010 World Final

A znas da su dobre cice? proucavao si tu oblast da prekratis vreme dok se vrti Vantage:D:D:D Daj bre dule, pa ovaj uspeh ni za narednih 100 godina niko sa nasih prostora nece napraviti. Mozda ovi kurajberi iz tima, iskreno se nadam:D Ali od ovih aktuelnih "overklokera" na nasoj RS sceni...
  9. zajebani

ASUS GTX 460 Top OC Single vs SLI

^ To je zato sto sam zajeban lik i mora da saradjuje:D Bice uskoro ono glavno;)
  10. zajebani

Desi bre bre Vlado :) Ludilo! previse posla i raznih obaveza. Bilo je i malo dramskih zapleta na emotivnom palanu:) Ma mnogi su faktori uicali da nestanem na neko vreme. Nesto je moralo da se zrtvuje, tako da sam zrtvovao vreme koje sam inace trosio na igranje sa hardverom i svrljanje po...
  11. zajebani

GOOC 2010 World Final

@ Bullet Ma znam ja da je to neka fora :) ne moram da budem u toku :p Velik brat sve zna heheheh ;) @SpaceFLOmaster Nemoj da si tako surov prema starijim clanovima nase male zajednice :) Foco je metafora mudrosti i iskustva koje dolazo sa godinama, mada to nije uvek slucaj :p
  12. zajebani

GOOC 2010 World Final

Brate mili pa gde je taj Tajvan? na mesecu :p Ljudi, sta ste navalili sa tim da nas ne osramoti, pa to ne moze da se desi taman i da se ne takmici :) Dule, srecno na takmicenju a jos vise srece i uspeha ti zelim sa lokalnim stanovnistvom zenskog roda starosti izmedju 20-25god :) A starac...
  13. zajebani

Zdravo drugari :) Proslo je leto i sezon letnjih radova, na njivi vise nema posla pa ko velim malo da se vratim overkloku i gamingu :001_tongue: Igrao sam se malo sa gore navedenim kartom i za pocetak jedan na brzaka Vantage rez a u narednim danima jos zanimljivih slicica, gaming performansi...
  14. zajebani

i7 920 4620mhz 24/7 !!! sa UD7 plocom :)

Moze moze, limburga meseca:D Nema tog CPU-a a nema ni te ploce vise (otputovala u vranje), secam se da si nesto hteo kod mene da podesis pa ti nije poslo za rukum:crash: Mozes ti sada da nudis opklade do mile volje ja znam sta znam a eno ti na slikama pa ti razmisli sa tvojima u proizvodnje...
  15. zajebani

:D:D:D:D:D:D nemoj da me zasmejavas molim te i pogledaj dobro ove slike. Ti da mi nesto kazes a onomad si gumu za izolaciju stavio izmedju CPU-a i pota, sta si hteo da izolujes CPU od minusa xaxaxaxaxaxa:D A sto cackas mecku :p ASUS RIIE Klok 4512mhz 1.432v Gigabyte UD5 Klok 4555mhz 1.424v...
  16. zajebani

Sta ima da kapiras sa istim procesorom isitim napnom ASUS RIIE manji kloko za 70mhz u odonsu na UD5, sta tu ima da se kapira ? Zadnji je bio Xeon sa kojim je ASUS ploca pokazala iste simptome to jes veci klok sa istim naponom i to ne malo veci, za 24/7. Pitaj ove tvoje sto su napravili plocu...
  17. zajebani

Intel Core i7 (1366) OC Thread

Pod LN2 prica je durgacija, ja govorim o onome sto sam probao za 24/7 a tu je sa istim naponom ASUS u -70mhz u odnosu na UD5/UD7 ;) Memorije nece preko 1840 doka sa UD5/UD7 radi na deklarisanih 2000mhz, to su cinjenice.
  18. zajebani

^ Ali generalno gledano meni se svidja lakoca kojem se dolazi do visokih klokova za 24/7 a pritom ih postize sa manjim naponima za isti klok u odnosu na ASUS RIIE, kompatibilnost sa memorijom i mogucnost da se moduli koji rade na 2000mhz poteraju paralelno sa visokim kloko CPU, 200x23=4600mhz i...
  19. zajebani

Intel Core i7 (1366) OC Thread

^ Znam ih ja jako dobro sa istim procesorom i7 960 i bolje da ne govorim jer bi to bilo bolno za jednu firmu koja pravi Overklokerske ploce;) Konkretno na ovoj UD7 bio je Xeon koji je to sto vec znam potvrdio, zato sto je bio i na ASUS-u.
  20. zajebani

Nema tu nista od nekih pristojnih vrednosti BCLK-a. Ploca nije za to, trazi dosta IOH napona 1.500v za 220 BCLK-a stabilno i 120mhz na PCI-e sa 1.800v za PCI-e, IOH clock ckew 400, drugacije ne moze da se potera. Kada se ovako setuje 100% je stabilan ceo sistem ali se desava da nekada nece da...